شاید برای خیلی ها این سوال به وجود آمده باشد که بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟ و یا اینکه ورزش کردن در صبح میتواند در روند کاهش وزن و لاغری تاثیر بیشتری داشته باشد یا خیر؟

زمان تمرین تنها یکی از عوامل اثرگذار بر عملکرد ورزشی است و عوامل مهم دیگر مثل شدت و مدت تمرین نسبت به انتخاب زمان تمرین نقش بسیار پررنگ تری در رسیدن به اهداف شما ایفا می کنند.

مزایای تمرین صبحگاهی

در یک تحقیق افرادیکه در ورزش صبحگاهی شرکت کرده بودند با تمرکز و انرژی بیشتری کار روزانه خود را انجام دادند.

تحقیقات طولانی مدت نشان دادند افرادیکه در ورزش صبحگاهی شرکت میکنند احتمال اینکه عادت به ورزش کردن را کنار بگذارند نسبت به افرادیکه در ساعات دیگری از روز ورزش میکنند، بسیار کمتر است.

برای بسیاری از افراد ورزش صبحگاهی بسیار مناسب تر است زیرا احتمال اینکه بعد از اتمام مشغله های کاری خسته باشند و از ورزش کردن صرف نظر کنند بسیار زیاد است.

ورزش صبحگاهی شدید با شکم خالی می تواند باعث از دست دادن عضلات شود و این با هدف از دست دادن چربی بدن بسیار متفاوت است. به همین دلیل این نکته را باید به خاطر سپرد که قبل از تمرینات باید یک صبحانه سرشار از پروتئین خورده شود تا بدن به علت فقدان انرژی مجبور به سوزاندن پروتئین نشود.

اگر به هر دلیلی این امکان وجود نداشت که قبل از تمرین صبحگاهی، صبحانه مصرف شود باید شدت تمرینات به علت پایین بودن سطح انرژی کاهش یابد.

بهبود عملکرد ورزشی با تمرین در عصر

این نکته برای ورزشکاران حرفه ای که در تیم های مختلف فعالیت می کنند بسیار مهم است. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است. در چندین تحقیق که در آنها به ورزشکاران در صبح و عصر تمرین داده بودند، نتیجه گرفتند که عملکرد ورزشی، قدرت و توان در ورزشکاران در عصر بهتر از صبح بود.

نظرات کاربران
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.